Hapankirsikat ovat monien arvostamia ja sopivat täydellisesti mysliisi tai syötäväksi karkkina.
Luomukirsikat 1kg
| Käsittely: | Raaka kuivattu |
| Muoto: | Kokonainen |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Luomu , Rawfood , Vegaaninen |
| Sertifikaatti: | EU Organic |
| Säilytys: | Säilytettävä jääkaapissa |
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Ekologiska Körsbär (Prunus cerasus) Surkörsbär* 99,5%, Separeringsmedel: Solrosolja*. (GB) Organic Cherries Sour cherries* 99,5%, Separating agent: Sunflower oil*. (D) Bio Kirschen Sauerkirschen* 99,5%, Trennmittel: Sonnenblumenöl*. (DK) Økologiske Kirsebær surkirsebær* 99,5%, Separationsmiddel: Solsikkeolie*. (FI) Orgaaninen Kirsikka Hapankirsikat* 99,5%, Erotusaine: Auringonkukkaöljy*. *Ekologisk ingrediens/Organic ingredient/Bio-Zutat/Økologisk ingrediens/Orgaaninen ainesosa. | |
| Ursprungsland/Origin/Herkunft/Oprindelse/Alkuperå: Turkiet/Turkey/Türkei/Tyrkiet/Turkista, Uzbekistan/Usbekistan. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g / Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/ Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Calorific value/Brennwert/Energiaa: | 1371kJ/328kcal |
| Fett/Fat/Fedt/Rasvaa: | 0,3g |
| -varav mättat fett/saturated fatty acids/gesättigte Fettsauren/mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 0,1g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/ Hiilihydraatteja: | 77,5g |
| -varav sockerarter/of which sugar/davon Zucker/ hvoraf sukker/joista sokereita: | 67,0g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 2,5g |
| Protein/Eiweiß/Proteiinia: | 2,5g |
| Salt/Salz/Suolaa: | 0,030g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: Torrt och svalt (optimal förvaring vid < 10 °C)/Dry and cool (optimal storage at < 10 °C)/Trocken und kühl (optimale Lagerung bei < 10 °C)/Tørt og køligt (optimal opbevaring < 10 °C)/Kuiva ja viileä (optimaalinen varastointi alle 10 °C.) | |
Save The Food on Rawfoodshopin luoma tuotemerkki, joka syntyi halustamme auttaa yhteistyökumppaneitamme toimimaan kestävämmällä tavalla. Tarjoamme heidän ylijääneitä raaka-aineitaan edullisempaan hintaan – hyväksi sekä sinulle että ympäristölle. Kyse voi olla esimerkiksi yliteollisuudesta, pakkauksista, joissa on painovirheitä, tai tuotteista, joiden väri, muoto, koostumus tai maku poikkeavat hieman normaalista. Myös poistuvat valikoimat, trendimuutokset tai lyhyet tai vanhentuneet parasta ennen -päiväykset voivat olla syy. Tuotteet ovat kuitenkin täysin käyttökelpoisia ja laadukkaita. Kuivatuilla elintarvikkeilla on usein huomattavasti pidempi säilyvyys kuin mitä parasta ennen -merkintä antaa ymmärtää. Liity mukaan ja tee ilmastoteko – pelastetaan ruokaa yhdessä!
Huom! Tuotekuva on yleiskuva. Tuotteen väri, koko tai ulkonäkö voi poiketa kuvasta.