Cashewpähkinöitä Valkoisessa Suklaassa LUOMU 60g
✔ Valkosuklaalla kuorrutetut cashewpähkinät
✔ Luomu ja vegaaninen
✔ Valkoisella suklaalla
Cashewpähkinöitä Valkoisessa Suklaassa LUOMU 60g
Nauti Foodinin valkosuklaalla kuorrutettujen cashewpähkinöiden vastustamattomasta mausta – pehmeän täyteläiset ja rapean rouskuvat vegaaniset herkkupalat, jotka on päällystetty luomulaatuisella valkosuklaalla. Jokainen suupala yhdistää huolella valitut cashewpähkinät ainutlaatuiseen suklaaseen, joka on valmistettu ruokosokerista, Criollo-kaakaovoista ja kookosmaitojauheesta. Nämä vastuullisesti, uusiutuvalla aurinkoenergialla Foodinin omalla tehtaalla valmistetut naposteltavat ovat luonnonmakuisten herkkujen ehdotonta aatelia.
| Muoto: | Kokonainen |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Luomu , Vegaaninen |
| Sertifikaatti: | EU Organic |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) CASHEWNÖT* 65%, vit choklad* 35% (rå socker*, kakaosmör*, kokosmjölkspulver*, havssalt). (GB) CASHEW NUT 65%, white chocolate 35% (raw sugar*, cocoa butter*, coconut milk powder*, sea salt). (D) CASHEWKERN 65%, weiße Schokolade 35% (Rohrohrzucker*, Kakaobutter*, Kokosmilchpulver*, Meersalz). (DK) CASHEWNØD 65%, hvid chokolade 35% (rørsukker*, kakaosmør*, kokosmælkspulver*, havsalt). (FI) CASHEWPÄHKINÄ 65%, valkoinen suklaa 35% (raakasokeri*, kaakaovoi*, kookosmaitojauhe*, merisuola). *Ekologisk ingrediens./ *Organic ingredient./ *Zutaten aus kontrolliert biologischem Anbau./ *Økologisk ingrediens./ *Luomuraaka-aine. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Kan innehålla nötter (cashew, paranöt, pecannöt, macadamianöt, hasselnöt och valnöt), mandel, sesamfrön, mjölkprotein och glutenfria havregryn./May contain nuts (cashew, Brazil nut, pecan, macadamia, hazelnut, and walnut), almonds, sesame seeds, milk protein, and gluten-free oats./ Kann Nüsse enthalten (Cashew, Paranuss, Pekannuss, Macadamia, Haselnuss und Walnuss), Mandeln, Sesamsamen, Milchprotein und glutenfreie Haferflocken./ Kan indeholde nødder (cashew, paranød, pecannød, macadamianød, hasselnød og valnød), mandler, sesamfrø, mælkeprotein og glutenfri havre./ Saattaa sisältää pähkinöitä (cashew-, brasilian-, pekaanipähkinä, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinä), manteleita, seesaminsiemeniä, maitoproteiinia ja gluteenittomia kaurahiutaleita. | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finnland/Sveitsi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 2268kJ / 542kcal |
| Fett/Fat/Fedt/Rasvaa: | 38,5g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/ davon gesättigte Fettsauren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 15,1g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 36,8g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 21,4g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 2g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 11,8g |
| Salt/Salz/Suolaa: | 0,16g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |