Suklaa Rapea Hasselpähkinä 56% RAW LUOMU 40g
✔ Maukasta raakasuklaata
✔ Luomu & vegaaninen
✔ Rapeilla hasselpähkinöillä
Suklaa Rapea Hasselpähkinä 56% RAW LUOMU 40g
Suklaa Rapea Hasselpähkinä 56% Raw Luomu yhdistää aromaattiset hasselpähkinät pehmeään, kivimyllyssä jauhettuun huippulaatuiseen raakasuklaaseen. Käsintehty Suomessa luomu raaka-aineista, tämä suklaapatukka tarjoaa klassisen makuelämyksen, josta voit nauttia milloin tahansa. Rapeiden hasselpähkinöiden ja hienostuneen raakasuklaan ansiosta jokainen pala on nautinto kaikille aisteille.
| Käsittely: | Maustettu |
| Muoto: | Levy / Patukka |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Luomu , Rawfood , Vegaaninen |
| Sertifikaatti: | EU Organic |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Kokossocker*, kakaonibs*, kakaosmör*, HASSELNÖT*, kokosflingor*. (GB) Coconut sugar*, cacao nibs*, cacao butter*, HAZELNUT*, coconut flakes*. (D) Kokoszucker*, Kakaonibs*, Kakaobutter*, HASSELNUSS*, Kokosraspeln*. (DK) Kokossukker*, kakaonibs*, kakaosmør*, HASSELNØD*, kokosflager*. (FI) Kookossokeri*, kaakaonibsit*, kaakaovoi*, HASSELPÄHKINÄ*, kookoshiutaleet*. *Ekologisk ingrediens./ *Organic ingredient./ *Zutaten aus kontrolliert biologischem Anbau./ *Økologisk ingrediens./ *Luomuraaka-aine. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Kan innehålla nötter (cashewnötter, paranötter, pekannötter, macadamianötter, hasselnötter och valnötter), mandlar, sesamfrön, mjölkprotein och glutenfria havregryn. May contain nuts (cashew, Brazil nut, pecan, macadamia, hazelnut, walnut), almonds, sesame seeds, milk protein, and gluten-free oats. Kann Nüsse (Cashew, Paranuss, Pekannuss, Macadamia, Haselnuss und Walnuss), Mandeln, Sesamsamen, Milchprotein und glutenfreie Haferflocken enthalten. Kan indeholde nødder (cashewnødder, paranødder, pekannødder, macadamianødder, hasselnødder og valnødder), mandler, sesamfrø, mælkeprotein og glutenfri havre. Saattaa sisältää pähkinöitä (cashew-, brasilian-, pekaanipähkinä, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinä), manteleita, seesaminsiemeniä, maitoproteiinia ja gluteenittomia kaurahiutaleita. | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finland/Finnland/Finland/Suomi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 2243 kJ / 536 kcal |
| Fett/Fat/Fett/Fedt/Rasvaa: | 42 g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/davon gesättigte Fettsäuren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 22,5 g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 36,6 g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 33,1 g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 0 g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 6,5 g |
| Laktos/Lactose/Laktose/Laktose/Laktoosi: | 0 g |
| Salt (beräknat från natrium)/Salt (calculated from sodium)/Salz (berechnet aus Natrium)/Salt (beregnet ud fra natrium)/Suola (laskettu natriumista): | 0,25 g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |