Mantelit Hunaja & Valkosipuli 110g
✔ Rapeat kuivapaahdetut mantelit
✔ Maustettu hunajalla ja valkosipulilla
✔ Ilman lisättyjä öljyjä tai lisäaineita
Mantelit Hunaja & Valkosipuli 110g
Tutustu Mantelit Hunaja & Valkosipuli -herkkuun – rapeat, kuivapaahdetut mantelit, joissa on makeaa hunajaa, aromaattista valkosipulia ja ripaus merisuolaa. Täydellisiä maukkaaksi naposteltavaksi suoraan pussista tai salaatin ja pastaruokien päälle ripoteltavaksi. Huolella valitut raaka-aineet ja paahdon toteutus ilman lisättyjä öljyjä takaavat vastustamattoman rapeat mantelit, joihin palaat mielelläsi uudelleen.
| Käsittely: | Maustettu , Paahdettu |
| Muoto: | Kokonainen |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Mandlar, honung, vitlök, näringsjäst (Saccharomyces cerevisiae, inaktiv), umamisås (vatten, kokossocker, havssalt), havssalt. (GB) Almonds, honey, garlic, nutritional yeast (Saccharomyces cerevisiae, inactive), umami sauce (water, coconut sugar, sea salt), sea salt. (D) Mandeln, Honig, Knoblauch, Nährhefe (Saccharomyces cerevisiae, inaktiv), Umami-Sauce (Wasser, Kokoszucker, Meersalz), Meersalz. (DK) Mandler, honning, hvidløg, næringsgær (Saccharomyces cerevisiae, inaktiv), umamisauce (vand, kokossukker, havsalt), havsalt. (FI) Mantelit, hunaja, valkosipuli, ravintohiivahiutaleet (Saccharomyces cerevisiae, inaktiivinen), umamikastike (vesi, kookossokeri, merisuola), merisuola. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Kan innehålla nötter (cashewnötter, paranötter, pekannötter, macadamianötter, hasselnötter och valnötter), mandlar, sesamfrön, mjölkprotein och glutenfria havregryn. May contain nuts (cashew, Brazil nut, pecan, macadamia, hazelnut, walnut), almonds, sesame seeds, milk protein, and gluten-free oats. Kann Nüsse (Cashew, Paranuss, Pekannuss, Macadamia, Haselnuss und Walnuss), Mandeln, Sesamsamen, Milchprotein und glutenfreie Haferflocken enthalten. Kan indeholde nødder (cashewnødder, paranødder, pekannødder, macadamianødder, hasselnødder og valnødder), mandler, sesamfrø, mælkeprotein og glutenfri havre. Saattaa sisältää pähkinöitä (cashew-, brasilian-, pekaanipähkinä, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinä), manteleita, seesaminsiemeniä, maitoproteiinia ja gluteenittomia kaurahiutaleita. | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finland/Finnland/Finland/Suomi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 2312 kJ / 553 kcal |
| Fett/Fat/Fett/Fedt/Rasvaa: | 46,7 g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/davon gesättigte Fettsäuren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 3,2 g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 8,5 g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 4,7 g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 7,0 g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 22,5 g |
| Salt (beräknat från natrium)/Salt (calculated from sodium)/Salz (berechnet aus Natrium)/Salt (beregnet ud fra natrium)/Suola (laskettu natriumista): | 1,4 g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |