Suklaa Manteli & Merisuola 60% ilman lisättyä sokeria RAW LUOMU 40g
✔ Maukasta raakasuklaata
✔ Ei lisättyä sokeria
✔ Mantelilla & merisuolalla
Suklaa Manteli & Merisuola 60% ilman lisättyä sokeria RAW LUOMU 40g
Suklaa Manteli & Merisuola 60% Raw Luomu yhdistää pehmeän raakasuklaan rapeaan manteliin ja ripaukseen merisuolaa, tarjoten tasapainoisen makuelämyksen. Käsintehty Suomessa ja makeutettu luonnollisella, kalorittomalla erytritolilla – täysin ilman lisättyä sokeria. Täydellinen valinta, kun haluat nauttia tietoisesti valituista raaka-aineista ja jokaisesta suupalasta.
| Käsittely: | Maustettu |
| Muoto: | Levy / Patukka |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Ei puhdistettua sokeria , Luomu , Rawfood , Vegaaninen |
| Sertifikaatti: | EU Organic |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Kakaonibs* 35,9 %, kakaosmör* 23,6 %, sötningsmedel (erytritol)*, MANDLAR* 14,5 %, cikoriarotfiber*, vaniljpulver*, solroslecitin*, havssalt 0,54 %. (GB) Cacao nibs* 35.9%, cacao butter* 23.6%, sweetener (erythritol)*, ALMOND* 14.5%, chicory root fiber*, vanilla extract powder*, sunflower lecithin*, sea salt 0.54%. (D) Kakaonibs* 35,9 %, Kakaobutter* 23,6 %, Süßungsmittel (Erythrit)*, MANDELN* 14,5 %, Chicorée-Wurzelfaser*, Vanillepulver*, Sonnenblumenlecithin*, Meersalz 0,54 %. (DK) Kakaonibs* 35,9 %, kakaosmør* 23,6 %, sødestof (erytritol)*, MANDLER* 14,5 %, cikorie rodfiber*, vaniljepulver*, solsikkelecitin*, havsalt 0,54 %. (FI) Kaakaonibsit* 35,9 %, kaakaovoi* 23,6 %, makeutusaine (erytritoli)*, MANTELIT* 14,5 %, sikurijuurikuitu*, vaniljajauhe*, auringonkukkalesitiini*, merisuola 0,54 %. *Ekologisk ingrediens./ *Organic ingredient./ *Zutaten aus kontrolliert biologischem Anbau./ *Økologisk ingrediens./ *Luomuraaka-aine. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Kan innehålla spår av glutenfria havregryn, nötter, mandlar, sesamfrön och mjölkprotein. May contain traces of gluten-free oats, nuts, almonds, sesame seeds and milk protein. Kann Spuren von glutenfreien Haferflocken, Nüssen, Mandeln, Sesamsamen und Milchprotein enthalten. Kan indeholde spor af glutenfri havre, nødder, mandler, sesamfrø og mælkeprotein. Saattaa sisältää jäämiä gluteenittomasta kaurasta, pähkinöistä, manteleista, seesaminsiemenistä ja maitoproteiinista. | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finland/Finnland/Finland/Suomi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 2198 kJ / 526 kcal |
| Fett/Fat/Fett/Fedt/Rasvaa: | 49,5 g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/davon gesättigte Fettsäuren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 26,3 g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 3,9 g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 1,8 g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 18,1 g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 8,1 g |
| Laktos/Lactose/Laktose/Laktose/Laktoosi: | 0 g |
| Salt (beräknat från natrium)/Salt (calculated from sodium)/Salz (berechnet aus Natrium)/Salt (beregnet ud fra natrium)/Suola (laskettu natriumista): | 0,60 g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |