Dandy Taatelipatukka Salmiakkilakritsi 35g
✔ Luonnollisesti taateleilla makeutettu
✔ Ilman valkoista sokeria tai palmuöljyä
✔ Salmiakkilakritsin maulla
Dandy Dadel Bar Salmiakkilakritsi 35g
Dandy Dadel Bar Salmiakkilakritsi – makuelämys, jossa taatelin luonnollinen makeus kohtaa suolaisen salmiakin ja täyteläisen lakritsin. Tämä Suomessa valmistettu patukka on täydellinen herkkuhetki päivän aikana tai retkievääksi mukaan. Lyhyt ja selkeä ainesosaluettelo sekä huolella valitut raaka-aineet tekevät jokaisesta suupalasta nautinnon, josta voit nauttia hyvällä omallatunnolla.
| Käsittely: | Maustettu |
| Muoto: | Levy / Patukka |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Ei puhdistettua sokeria , Vegaaninen |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Dadlar 96,2 %, lakritspulver 2,0 %, ammoniumklorid, vegetabiliskt träkol, havssalt. (GB) Dates 96.2%, liquorice powder 2.0%, ammonium chloride, vegetable charcoal, sea salt. (D) Datteln 96,2 %, Lakritzpulver 2,0 %, Ammoniumchlorid, Pflanzenkohle, Meersalz. (DK) Dadler 96,2 %, lakridspulver 2,0 %, ammoniumchlorid, vegetabilsk trækul, havsalt. (FI) Taateleita 96,2 %, lakritsijauhe 2,0 %, ammoniumkloridi, kasvipohjainen hiili, merisuola. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Kan innehålla spår av dadelkärnor. Kan innehålla nötter (cashewnötter, paranötter, pekannötter, macadamianötter, hasselnötter och valnötter), mandlar, sesamfrön, mjölkprotein och glutenfria havregryn. May contain traces of date pits. May contain nuts (cashew, Brazil nut, pecan, macadamia, hazelnut, walnut), almonds, sesame seeds, milk protein, and gluten-free oats. Kann Spuren von Dattelkerne enthalten. Kann Nüsse (Cashew, Paranuss, Pekannuss, Macadamia, Haselnuss und Walnuss), Mandeln, Sesamsamen, Milchprotein und glutenfreie Haferflocken enthalten. Kan indeholde spor af dadlekerner. Kan indeholde nødder (cashewnødder, paranødder, pekannødder, macadamianødder, hasselnødder og valnødder), mandler, sesamfrø, mælkeprotein og glutenfri havre. Saattaa sisältää taatelinkiviä. Saattaa sisältää pähkinöitä (cashew-, brasilian-, pekaanipähkinä, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinä), manteleita, seesaminsiemeniä, maitoproteiinia ja gluteenittomia kaurahiutaleita. | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finland/Finnland/Finland/Suomi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 1327 kJ / 317 kcal |
| Fett/Fat/Fett/Fedt/Rasvaa: | 0,3 g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/davon gesättigte Fettsäuren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 0,2 g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 64,8 g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 59,8 g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 11,5 g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 2,3 g |
| Laktos/Lactose/Laktose/Laktose/Laktoosi: | 0 g |
| Salt (beräknat från natrium)/Salt (calculated from sodium)/Salz (berechnet aus Natrium)/Salt (beregnet ud fra natrium)/Suola (laskettu natriumista): | 0,80 g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |