Vadelmat Raakasuklaassa ilman lisättyä sokeria LUOMU 50g
✔ Maukasta raakasuklaata
✔ Ei lisättyä sokeria
✔ Luomu vadelmilla
Vadelmaa raakasuklaassa ilman lisättyä sokeria LUOMU 50g
Vadelmaa raakasuklaassa ilman lisättyä sokeria yhdistää mehukkaat luomuvadelmat pehmeään, kivimyllyssä jauhettuun raakasuklaaseen tarjoten makuelämyksen, joka tuo mieleen kesän parhaat hetket. Käsintehty Suomessa ja makeutettu luonnollisella, kalorittomalla erytritolilla – täysin ilman lisättyä sokeria. Täydellinen herkkuhetki, kun haluat nauttia tarkoin valituista raaka-aineista ja täyteläisestä suklaamausta.
| Muoto: | Kokonainen |
| Määrä - Bundles: | 1-pack |
| Ominaisuudet: | Ei puhdistettua sokeria , Luomu , Vegaaninen |
| Sertifikaatti: | EU Organic |
| Säilytys: | Ruokakomero (kuiva & viileä) |
Valmistaja
Rekisteröidyt yhteystiedot tuotteen valmistajalle.
| Nimi | Foodin Oy |
|---|---|
| Address |
Metsälehmuksentie 7 40800 / Vaajakoski |
| Maa | Finland |
| Puhelin | +358 40 648 6670 |
| Sähköposti | info@foodin.fi |
| Kotisivu | http://www.foodin.fi/ |
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Ingredienser/Ingredients/Zutaten/Ainekset: (SE) Sockerfri choklad* 92 % (kakaonibs*, kakaosmör*, sötningsmedel (erytritol)*, cikoriarotfiber*, vaniljpulver*, solroslecitin*, havssalt), hallon* 8 %. (GB) Sugar-free chocolate* 92% (cacao nibs*, cacao butter*, sweetener (erythritol)*, chicory root fiber*, vanilla extract powder*, sunflower lecithin*, sea salt), raspberry* 8%. (D) Zuckerfreie Schokolade* 92% (Kakaonibs*, Kakaobutter*, Süßungsmittel (Erythrit)*, Chicorée-Wurzelfaser*, Vanillepulver*, Sonnenblumenlecithin*, Meersalz), Himbeeren* 8%. (DK) Sukkerfri chokolade* 92 % (kakaonibs*, kakaosmør*, sødestof (erytritol)*, cikorie rodfiber*, vaniljepulver*, solsikkelecitin*, havsalt), hindbær* 8 %. (FI) Sokeriton suklaa* 92 % (kaakaonibsit*, kaakaovoi*, makeutusaine (erytritoli)*, sikurijuurikuitu*, vaniljajauhe*, auringonkukkalesitiini*, merisuola), vadelma* 8 %. *Ekologisk ingrediens./ *Organic ingredient./ *Zutaten aus kontrolliert biologischem Anbau./ *Økologisk ingrediens./ *Luomuraaka-aine. | |
| Allergener/Allergens/Allergene/Allergeenit: Tillverkad i en anläggning som hanterar nötter (cashewnötter, paranötter, pekannötter, pistagenötter, macadamianötter, hasselnötter och valnötter), mandlar, sesamfrön och vassleprotein (från mjölk). Manufactured in a facility that processes nuts (cashew, Brazil nut, pecan, pistachio, macadamia, hazel and walnuts), almonds, sesame seeds and whey protein (from milk). Hergestellt in einer Anlage, die Nüsse (Cashew, Paranuss, Pekannuss, Pistazien, Macadamia, Haselnüsse und Walnüsse), Mandeln, Sesamsamen und Molkenprotein (aus Milch) verarbeitet. Fremstillet i en facilitet, der håndterer nødder (cashewnødder, paranødder, pekannødder, pistacienødder, macadamianødder, hasselnødder og valnødder), mandler, sesamfrø og valleprotein (fra mælk). Valmistettu laitoksessa, jossa käsitellään pähkinöitä (cashew-, brasilian-, pekaanipähkinä, pistaasipähkinä, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinä), manteleita, seesaminsiemeniä ja heraproteiinia (maidosta). | |
| Tillverkat i/Made in/Hergestellt in/Fremstillet i/Valmistettu: Finland/Finland/Finnland/Finland/Suomi. | |
| Näringsvärde per 100g/Nutritional values per 100g/Nährwertangaben pro 100g/Næringsindhold per 100g/Ravintosisältö per 100g: | |
| Energi/Energy/Brennwert/Energiaa: | 2045 kJ / 489 kcal |
| Fett/Fat/Fett/Fedt/Rasvaa: | 45,7 g |
| - varav mättat fett/of which saturated fatty acids/davon gesättigte Fettsäuren/hvoraf mættede fedtsyrer/tyydyttyneitä rasvahappoja: | 27,8 g |
| Kolhydrater/Carbohydrates/Kohlenhydrate/Kulhydrater/Hiilihydraatteja: | 5,9 g |
| - varav sockerarter/of which sugars/davon Zucker/hvoraf sukker/joista sokereita: | 3,5 g |
| Fiber/Fibre/Ballaststoffe/Kuitu: | 17,7 g |
| Protein/Eiweiß/Proteiner/Proteiinia: | 5,5 g |
| Laktos/Lactose/Laktose/Laktose/Laktoosi: | 0 g |
| Salt (beräknat från natrium)/Salt (calculated from sodium)/Salz (berechnet aus Natrium)/Salt (beregnet ud fra natrium)/Suola (laskettu natriumista): | 0,12 g |
Förvaring/Storage/Lagerung/Opbevaring/Varastointi: | |